Piątek, 19 października 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14.10.2018
DZIEŃ PAPIESKI

  • Dziś 28. niedziela zwykła. Obchodzimy 18. Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło: Promieniowanie ojcostwa. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wspieramy fundusz stypendialny dla utalentowanej młodzieży i dzieci, pochodzących z biedniejszych rodzin.
  • Rozpoczynamy zarazem XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bielsku-Białej. Bliższe informację o tym wydarzeniu znajdziemy na plakatach w gablotach parafialnych oraz w specjalnych książeczkach wyłożonych na stoliku z prasą katolicką. W ramach tego tygodnia w najbliższą środę, po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu „Dzień Dobry”.
  • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
  • Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek, wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego; we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w środę, 17 – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – święto Św. Łukasza, ewangelisty; w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego, patrona naszej diecezji. W piątek, 19 października modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
  • Kancelaria parafialna będzie otwarta w poniedziałek po Mszy św. wieczornej; w środę od godz. 10.00 do 12.00; w czwartek od 17.00 do 19.00; w piątek od 10.00 do 12.00 oraz po Mszy św. wieczornej. Można zamawiać intencje mszalne na 2019 r. Pamiętajmy, aby wcześniej zarezerwować intencje dziękczynne i jubileuszowe, na których terminach nam bardzo zależy.
  • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne. Za tydzień składka będzie zbierana na potrzeby naszej parafii..
  • W przyszłą niedzielę, 21 października, obchodzimy w kościele Światowy Dzień Misyjny. W naszym kościele w niedzielę, 28 października będziemy gościć misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który wygłosi Słowo Boże; zaś przed kościołem prowadzony będzie kiermasz pamiątek afrykańskich.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Naszych bliskich zmarłych będziemy polecać Bogu w modlitwie podczas wypominek jednorazowych (od 1 do 8 listopada w czasie modlitwy różańcowej o godz. 17.30), wypominek rocznych (w niedziele w ciągu roku o godz. 10.15) i w czasie 30 Mszy św., które odprawimy w listopadzie. Na stolikach z prasą katolicką wyłożone są kartki, które prosimy zabrać i wypisać zmarłych polecanych naszej modlitwie następnie złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Credo.

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Logowanie