Czwartek, 24 maja 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
20.05.2018 r.

 • Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 do Pierwszej Komunii Św. przystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej Europejczyk; zaś o godz. 12.00 ze Szkoły Dwujęzycznej im. Kopalińskiego.
 • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw majowych, które codziennie odprawiamy o godz. 17.30.
 • W poniedziałek, 21 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka tego dnia jest przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Zaprasza w tym dniu na Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Nie­peł­nosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie. W programie pielgrzymki: godz. 13.30 - możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania; godz. 14.00 - Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera.
 • Po Mszy świętej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lourdzki.
 • Po nabożeństwie ok. godz. 15.30 - spotkanie przy stole przed ołtarzem polowym przy bazylice.
 • W czwartek, 24 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
 • W sobotę, 26 maja – obchodzimy wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
 • W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 • W przyszłą niedzielę, 27 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy – nasz parafialny odpust. Kazania w ciągu całej niedzieli będzie głosił ks. Jerzy Gibas. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00; po niej procesja wokół kościoła. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci sypiące kwiatki. W tym dniu o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Parafian nie związanych  bezpośrednio z tą uroczystością prosimy o wybranie innych możliwości uczestniczenia we Mszy św. w naszym kościele.
 • Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w czwartek od godz. 17.00 do 19.00 oraz w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na Dom Księży Emerytów; za tydzień niedzielna składka będzie zbierana na potrzeby naszej parafii. Tegoroczny dar rodziców dzieci komunijnych przeznaczamy na inwestycję związaną z remontem placu kościelnego. Dzieciom komunijnym i ich rodzicom dziękujemy za przekazane słodycze dla podopiecznych z Domu Dziecka oraz dla chorych oraz za materialną ofiarę na cele misyjne.
 • Trwają prace na placu kościelnym. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zachowanie bezpieczeństwa szczególnie podczas Białego Tygodnia dzieci komunijnych.
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.
 • Przygotowujemy się do Jubileuszu 60-lecia naszej parafii. Główne uroczystości wraz z Ks. Biskupem Ordynariuszem Romanem Pindlem będziemy przeżywać w niedzielę, 17 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Z okazji Jubileuszu planujemy święto parafialne (festyn) w sobotę, 16 czerwca w godz. od 11.00 do 15.00. Zorganizujemy turniej rodzinny w tenisie stołowym i piłkarzykach o puchar Ks. Proboszcza. Zainteresowane drużyny (rodzic i dziecko) prosimy zgłaszać w zakrystii. Przygotujemy zabawy dla dzieci oraz występy artystyczne. Szkoła Gastronomiczna przygotuje stoisko. Bardzo serdecznie prosimy o ufundowanie drobnych prezentów (fantów). Możemy je przekazać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wesprzemy inwestycję związaną z remontem placu kościelnego oraz działalność sióstr Nazaretanek na Ukrainie. Bliższe informacje podamy w odpustowym numerze gazetki Credo (27 maja).

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Logowanie