Czwartek, 21 września 2017 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2017 r.


 • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy MB Częstochowskiej w ciągu tygodnia po zakończeniu porannej Mszy św. aż do wieczornego nabożeństwa.
 • W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w poniedziałek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski; w środę – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 • W środę, 20 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele katecheza biblijna. Ks. redaktor Jacek Pędziwiatr przedstawi temat: „Rachela, Judyta, Miriam...czyli o niezwykłych kobietach w Biblii”.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw odprawianych w naszym kościele. W środę o godz. 17.45 rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; Koronka do Bożego Miłosierdzia jest w piątek o godz. 17.45. Modlitwa różańcowa w intencji pokoju na całym świecie jest w sobotę o godz. 17.30.
 • Spotkania dla rodziców kandydatów do I Komunii Św. odbędą się w następującym porządku: w poniedziałek, 18 września po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 – Szkoła Podstawowa Nr 2 i Szkoła Muzyczna; w czwartek, 21 września g.18.45 – szkoły prywatne; w czwartek, 28 września g.18.45 – Szkoła Podstawowa Nr 3. Spotkania odbędą się w kościele.
 • Gorąco zachęcamy do włączenia się w działalność Służby Liturgicznej w naszej Parafii chłopców, którzy chcieliby zostać Ministrantami i Lektorami. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do opiekuna - ks. Wiesława. Najbliższa zbiórka w piątek po Mszy św. wieczornej.
 • Kancelaria w tym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek po wieczornej Mszy św.; w środę od 10.00 do 12.00; w czwartek od godz. 17.00 do 19.00; w piątek od godz. 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Mszy św. przeznaczone na potrzeby naszej parafii  Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wspieramy dzisiaj nasze Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Za tydzień niedzielna składka będzie zbierana na Seminarium Duchowne.
 • W dniach 17-24 września br. Caritas naszej diecezji organizuje Dni Kromki Chleba. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablotach parafialnych.
 • Od 23 września rozpocznie się XVI Tydzień z Ewangelią pod hasłem: IDŹ NA CAŁOŚĆ. Bliższe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl
 • Zapraszamy do modlitwy za prowadzących i uczestników ewangelizacji naszej parafii, która rozpocznie się w niedzielę, 24 września br. Słowo Boże w ciągu całej niedzieli będzie głosił ks. Marcin Hałas. Spotkania ewangelizacyjne dla uczestników chcących pogłębić swoje życie religijne będą w każdą środę (od 4 października do 29 listopada) o godz. 19.00. Prowadzącym Seminarium Odnowy Wiary będzie ks. Marcin Hałas wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym Nowy Lud działającą przy naszej parafii. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można zabrać program i zaproszenie do udziału w tych spotkaniach. Przekażmy je naszym sąsiadom i znajomym.
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Logowanie