Wtorek, 17 lipca 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
15.07.2018 r.
  • Poprzez lata katechezy i formacji, dzięki świadectwu wiary rodziców i bliskich, od dzieciństwa posiadamy wiedzę o Bogu. Uczestnictwo w liturgii daje nam możliwość pielęgnowania więzi z Ojcem niebieskim i Jego umiłowanym Synem. Tą relacją trzeba żyć i dawać o niej świadectwo wychodząc naprzeciw bliźnim z miłością i dobrym słowem. Do tego zadania jesteśmy powołani i posłani przez Jezusa Chrystusa, który gromadzi nas na niedzielnej Eucharystii.
  • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
  • Liturgiczne obchody tygodnia: w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; w piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji 3 piątku miesiąca.
  • Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w czwartek od 17.00 do 19.00; w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej.
  • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Andrychowie. Za tydzień niedzielna składka będzie zbierana na potrzeby naszej parafii. Finalizowane są już prace na placu, odnowiono również całkowicie dwie bramy prowadzące na plac. Nadal możemy wesprzeć tę inwestycję poprzez zakup cegiełek (o nominałach 10, 20, 50 lub 100 zł.). Cegiełki są do nabycia w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Trwają zapisy na XXVII Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia 2018 r. pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapisy w punktach: Bielsko-Biała (Księgarnia św. Rity, ul. Piastowska 10 - przy przejściu podziemnym Traugutta z Piastowską), Zapisy przez stronę internetową: www.pielgrzymka.bielsko.pl do 22 lipca. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach, w regionalnych mediach, na profilach internetowych.
  • Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznego podróżowania, dobrego wypoczynku oraz umocnienia więzi z Bogiem i bliskimi. Witamy zarazem w naszej wspólnocie wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Logowanie