Piątek, 21 września 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
16.09.2018

 • Dziś przypada 24. niedziela zwykła. Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
 • Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski; w czwartek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 • Zapraszamy na modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym, które odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w górnej salce Domu Katechetycznego.
 • W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele: w środę o godz. 17.45 jest nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek o godz. 17.45 – koronka do Bożego Miłosierdzia; w sobotę o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji pokoju.
 • Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w czwartek od godz. 17.00 do 19.00; w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary na odnowienie obrazu Jezusa Ukrzyżowanego. Podjęto wiele konserwatorskich zabiegów, aby przywrócić piękno oryginału. Za pół roku lico obrazu będzie pokryte werniksem końcowym. Prace konserwatorskie zostały wykonane w pracowni pana Jarosława Szpakowicza. Obraz będzie wystawiony w ołtarzu głównym w każdy piątek oraz w okresie Wielkiego Postu. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 • Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę, 22 września br. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 10.00. Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla rozpocznie się przy ołtarzu polowym o godz. 12.30. Zachęcamy rodziny naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć rodzinę, której dwaj synowie – Norbert i Karol wymagają skomplikowanej operacji w Barcelonie. Chłopcy cierpią na wrodzoną chorobę genetyczną: Zespół Arnolda Chiarii. Rodzina przedstawiła prośbę skierowaną do naszej parafii, popartą listem z Kurii Diecezjalnej i Caritas.
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej gazetki Credo.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Logowanie