Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił 25 września nową siedzibę Przedszkola Katolickiego w Bielsku-Białej, prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe.
Placówka ta działa obecnie w budynku, w którym jeszcze niedawno mieściła się plebania parafii Trójcy Przenajświętszej. – To przedszkole jest prologiem do katolickiej edukacji naszych dzieci. Tutaj, we współpracy z rodzinami, zdobywają one podstawy formacji duchowej – mówił podczas uroczystości Andrzej Sikora, prezes KSO. Podziękował wszystkim dobroczyńcom, sponsorom i przyjaciołom tej placówki za wsparcie i różnoraką pomoc w czasie remontu i adaptacji wnętrz dawnej plebanii. Wiele słów wdzięczności usłyszał też proboszcz parafii ks. kan. Józef Oleszko, który przygarnął przedszkolaki. – Dzięki życzliwości księdza i z Bożym błogosławieństwem rozpoczynamy nowy etap działalności naszego przedszkola – stwierdziła Wiesława Żuchowska dyrektor placówki.
– Niech to przedszkole dzięki łasce Ducha Świętego będzie domem błogosławieństwa i ogniskiem miłości – modlił się biskup Tadeusz Rakoczy, życząc maluchom Bożego błogosławieństwa i miłości najbliższych. – Niech wasz pobyt w tej placówce będzie czasem dobrej zabawy, połączonej ze wzrostem w łasce u Boga i ludzi. Niech kiedyś przyniesie dobre owoce – mówił biskup do przedszkolaków.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 52 gości 

Logowanie