Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Poniedziałek, 19 lutego 2018 roku        

Kościół z folii samoprzylepnej

Obraz z folii samoprzylepnej
Pani Urszula Wiśnicka urodziła się w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po dziś spędza większość czasu. W 1959 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Swoje motto zawodowe realizowała pracując jako dekorator wnętrz i witryn sklepowych w Wadowicach i okolicznych miastach. Przeznaczenie sprowadziło ją do Bielska Białej, gdzie spełniała się w pracy reklamowej. Po przejściu na rentę swój wolny czas wypełnia tworzeniem obrazów z folii samoprzylepnej. W 2006 r. prace swoje wystawiała w Galerii STAŃCZYK, oraz brała udział w XII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku – Białej. W 2007 r. otrzymała wyróżnienie na wystawie poplenerowej „WIELICZKA – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA” zorganizowanej w Kopalni Soli w WIELICZCE oraz II-ga nagroda w dziedzinie malarstwa i rysunku w konkursie UKRYTE TALENTY ARTYSTYCZNE LUDZI TRZECIEGO WIEKU organizowanym przez Klub Kultury ISKIERKA Dom Kultury PODGÓRZE.

Artystka brała udział w wystawie dorobku artystycznego w Galerii Politechniki Krakowskiej KOTŁOWNIA. Jej prace otwierały cykl wystaw roku 2008 w GALERII ISKIERKA i były indywidualną prezentacją twórczości pani Urszuli.

Pani Urszula Wiśnicka uczęszcza na zajęcia Akademii Wcześniej Urodzonych działającej na zasadach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowane w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Więcej prac Urszuli Wiśnickiej można zobaczyć tutaj.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 25 gości 

Logowanie