Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Kościół z folii samoprzylepnej

Obraz z folii samoprzylepnej
Pani Urszula Wiśnicka urodziła się w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po dziś spędza większość czasu. W 1959 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach. Swoje motto zawodowe realizowała pracując jako dekorator wnętrz i witryn sklepowych w Wadowicach i okolicznych miastach. Przeznaczenie sprowadziło ją do Bielska Białej, gdzie spełniała się w pracy reklamowej. Po przejściu na rentę swój wolny czas wypełnia tworzeniem obrazów z folii samoprzylepnej. W 2006 r. prace swoje wystawiała w Galerii STAŃCZYK, oraz brała udział w XII Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku – Białej. W 2007 r. otrzymała wyróżnienie na wystawie poplenerowej „WIELICZKA – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA” zorganizowanej w Kopalni Soli w WIELICZCE oraz II-ga nagroda w dziedzinie malarstwa i rysunku w konkursie UKRYTE TALENTY ARTYSTYCZNE LUDZI TRZECIEGO WIEKU organizowanym przez Klub Kultury ISKIERKA Dom Kultury PODGÓRZE.

Artystka brała udział w wystawie dorobku artystycznego w Galerii Politechniki Krakowskiej KOTŁOWNIA. Jej prace otwierały cykl wystaw roku 2008 w GALERII ISKIERKA i były indywidualną prezentacją twórczości pani Urszuli.

Pani Urszula Wiśnicka uczęszcza na zajęcia Akademii Wcześniej Urodzonych działającej na zasadach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, organizowane w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Więcej prac Urszuli Wiśnickiej można zobaczyć tutaj.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 100 gości 

Logowanie