Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 października 2018 roku        

Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej

Zaproszenie na Drogę Krzyżową
z kościoła Świętej Trójcy
przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
do Katedry św. Mikołaja
w piątek, 30 marca 2012 r. o godz. 18.00


Drodzy Bracia i Siostry
Wierni bielskich parafii!


W czasie Wielkiego Postu gromadzimy się przy Krzyżu Chrystusa, który jest szczególnym znakiem naszej wiary. Kontemplujemy cierpiące oblicze Sługi Jahwe, aby w nim odkryć prawdę jak bardzo jesteśmy przez Boga miłowani. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16).
W czasie pamiętnego spotkania 22 maja 1995 r. w Skoczowie pod Krzyżem na Kaplicówce  Błogosławiony Jan Paweł II pytał – czy można być obojętnym wobec takiego dowodu miłości?  Dwa lata później 6 czerwca 1997 r. u stóp Krzyża na Giewoncie prosił: „ nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.
Zapraszam Was – Drogie Siostry i Drodzy Bracia, młodzi i starsi do wspólnej modlitwy w czasie drogi krzyżowej w piątek, 30 marca br. Wyruszymy sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.00. W drodze do katedry św. Mikołaja pójdziemy ulicami (Sobieskiego, Plac Zwycięstwa, Browarną, Cieszyńską, NMP Królowej Polski, Sikornik, Zdrojową i znowu Cieszyńską).  Złożymy publiczne wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa i powierzymy Bogu wszystkie nasze intencje. W sposób szczególny chcemy dziękować Bogu za dwadzieścia lat istnienia naszej diecezji.
Niech udział w tej modlitwie umocni nas w wierze i wzajemnej jedności, pomoże nam wszystkim dobrze przygotować się do przeżycia tajemnic naszej wiary i świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
Zapraszając do wspólnej modlitwy
w czasie drogi krzyżowej
z serca Wam błogosławię
biskup Tadeusz Rakoczy

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 49 gości 

Logowanie