Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Tradycyjne Jasełka integracyjne za nami


31 stycznia na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej już po raz piętnasty podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Serce dla Serca” działającego przy naszej parafii wystawili jasełka integracyjne. Wraz z grupą aktorów ze stowarzyszenia – jak co roku - wystąpili liczni sympatycy. Byli wśród nich członkowie zespołu „Grojcowianie” z Wieprza, grupa wokalno-taneczna działająca przy Miejskim Domu Kultury w Hałcnowie, uczniowie bielskiej SP nr 36, przedszkolaki z Bystrej, a także związani ze stowarzyszeniem na co dzień wolontariusze. Tym razem ks. prałat Józef Oleszko, nasz proboszcz i zarazem prezes „Serca dla Serca”, w poprzednich przedstawieniach znany z roli św. Józefa, pojawił się jako Wędrowiec. Na scenie nie zabrakło związanego ze stowarzyszeniem od lat posła Jacka Falfusa.
- To już wieloletnia tradycja, że spotykamy się na scenie, ale czas nie odebrał naszym jasełkowym spotkaniom ani radości, ani prawdziwego wzruszenia, jakie za każdym razem odczuwamy – mówił Jacek Falfus, poseł na Sejm RP po przedstawieniu, które wszyscy aktorzy dedykowali babciom i dziadkom- z okazji ich święta.
- Słowa wdzięczności należą się paniom, które czuwały nad przygotowaniem przedstawienia: Aleksandrze Jaślanek, Iwonie Słobosz, Ewie Skoczylas oraz Agnieszce Witkowskiej. Dzięki ich staraniom udało nam się połączyć radość płynącą ze spotkania z drugim człowiekiem połączyć z nadzieją, którą czerpiemy z betlejemskiej tajemnicy Narodzenia Zbawiciela – powiedział ks. prał. Oleszko. Jak dodał. Kolejną okazją do wspólnego świętowania będą zaplanowane w czerwcu obchody 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Serce dla Serca”.

wideo

Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca Jasełka Stowarzyszenia Serce dla Serca

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 123 gości 

Logowanie