Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Czwartek, 22 marca 2018 roku        

Peregrynacja Tryptyku w rodzinach

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia br. w czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostały poświęcone trzy Tryptyki przedstawiające Jezusa Miłosiernego, Św. Siostrę Faustynę i Św. Jana Pawła II. Od tego czasu rozpoczęła się peregrynacja Tryptyków wśród rodzin naszej parafii. Dwa z nich są przekazywane sąsiadom w poszczególnych blokach, które leżą na terenie naszej parafii. Na trzeci Tryptyk można się zapisać w zakrystii i wybrać termin najbardziej odpowiedni dla danej rodziny. Peregrynacja tych Tryptyków w rodzinach naszej parafii będzie aż do zakończenia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Staje się ona okazją do wspólnej modlitwy w rodzinie i ufnego powierzenia swojego życia Jezusowi Miłosiernemu.
Wszystkie intencje związane z peregrynacją będziemy powierzać Miłosierdziu Bożemu w każdy piątek w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego; zaś w trzecie piątki miesiąca w czasie Mszy Św. o godz. 18.00.
Peregrynacja Tryptyków w rodzinach jest także przygotowaniem do przeżycia Misji Świętych w naszej parafii, które rozpoczną się w piątek, 10 czerwca 2016 r. w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
Misje Święte przygotują naszą parafię na spotkanie z Jezusem Miłosiernym w kopii cudownego obrazu z Łagiewnik oraz relikwii Apostołów Bożego Miłosierdzia – Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Przeżywać to będziemy w piątek, 17 czerwca br.
Warto także przypomnieć, iż obraz Jezusa Miłosiernego w naszym kościele namalował pan prof. Adolf Hyła, wielki czciciel Bożego Miłosierdzia.

Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 69 gości 

Logowanie