Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Wtorek, 17 lipca 2018 roku        

Peregrynacja Tryptyku w rodzinach

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia br. w czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostały poświęcone trzy Tryptyki przedstawiające Jezusa Miłosiernego, Św. Siostrę Faustynę i Św. Jana Pawła II. Od tego czasu rozpoczęła się peregrynacja Tryptyków wśród rodzin naszej parafii. Dwa z nich są przekazywane sąsiadom w poszczególnych blokach, które leżą na terenie naszej parafii. Na trzeci Tryptyk można się zapisać w zakrystii i wybrać termin najbardziej odpowiedni dla danej rodziny. Peregrynacja tych Tryptyków w rodzinach naszej parafii będzie aż do zakończenia Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Staje się ona okazją do wspólnej modlitwy w rodzinie i ufnego powierzenia swojego życia Jezusowi Miłosiernemu.
Wszystkie intencje związane z peregrynacją będziemy powierzać Miłosierdziu Bożemu w każdy piątek w czasie Koronki do Miłosierdzia Bożego; zaś w trzecie piątki miesiąca w czasie Mszy Św. o godz. 18.00.
Peregrynacja Tryptyków w rodzinach jest także przygotowaniem do przeżycia Misji Świętych w naszej parafii, które rozpoczną się w piątek, 10 czerwca 2016 r. w czasie Mszy św. o godz. 18.00.
Misje Święte przygotują naszą parafię na spotkanie z Jezusem Miłosiernym w kopii cudownego obrazu z Łagiewnik oraz relikwii Apostołów Bożego Miłosierdzia – Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II. Przeżywać to będziemy w piątek, 17 czerwca br.
Warto także przypomnieć, iż obraz Jezusa Miłosiernego w naszym kościele namalował pan prof. Adolf Hyła, wielki czciciel Bożego Miłosierdzia.

Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach Peregrynacja Tryptyku w rodzinach

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 21 gości 

Logowanie