Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Wtorek, 17 lipca 2018 roku        

Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej

W niedzielę 22 maja 2016 w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, przeżywaliśmy święto parafialne, odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. W piękny, słoneczny dzień, zgromadzeni na sumie o godzinie 12:00 rozpoczęliśmy uwielbienie Boga uroczystą Eucharystią wraz z przybyłymi kapłanami i gośćmi. Eucharystii przewodniczył prof. Andrzej Uciecha, który jednocześnie był dzisiejszym kaznodzieją. Spośród przybyłych kapłanów, ksiądz proboszcz, Józef Oleszko, gospodarz parafii przywitał księdza profesora Andrzeja Uciechę, dzisiejszego sumistę i kaznodzieję, a także przybyłego dziekana dekanatu, ks. prałata Krzysztofa Ryszkę, oraz ojca Adama, naszego rodaka, franciszkanina który wraz z innymi kapłanami uczestniczył w uroczystej koncelebrze.
Sumista w swoim słowie nawiązując do odczytanej Ewangelii, zwrócił uwagę na słowa Jezusa, który „wiele ma nam do powiedzenia”. Zapytał wszystkich zebranych jak spoglądamy na siebie, gdy jesteśmy w domu, przy stole, gdy się witamy rano, a żegnamy wieczorem. Czy bowiem dzisiaj umiemy patrzeć, czy uciekamy raczej ze wzrokiem od ludzi, czy nie szukamy plastikowej prawdy, którą tak często oferuje nam świat? Podkreślił, że w życiu potrzebujemy tego spojrzenia Boga, spojrzenia w prawdzie. Gdy przekazujemy sobie znak pokoju, tu w Kościele, czy patrzymy sobie prosto w oczy? - kontynuował ks. profesor. To pytanie zwróciło uwagę na fakt, że mówiąc podczas Eucharystii „Pokój z Tobą” mamy mieć świadomość, że ten pokój mamy od Boga, Boży pokój przekazujemy sobie, a nie nasz, prywatny. To dzisiaj jest takie ważne.
W dalszej części swego nauczania, zwrócił uwagę, że Ojciec Syn i Duch święty dają się nam radykalnie w swej miłości. Duch święty daje się każdemu z nas, daje nam tyle darów ilu nas tutaj jest. Ilu w parafii jest, a wszystko od Ducha Świętego, od tej Mądrości. To jest nasz skarb. Cała Trójca. Dar dla świata, dla mnie, dla najbliższych. Mamy się o to troszczyć, bo gdy przestaniemy się żegnać, przestaną bić dzwony – to przyjdzie coś innego, ktoś inny.
Na zakończenie kaznodzieja podkreślił, że prawda o Bogu w Trójcy jedynym jest dla każdego z nas, nie dla wybranych ale dla każdego. Prawda o Ojcu, Synu i o Duchu świętym. Potrzebne są nasze oczy, które właśnie Boga szukają. Kończąc nauczanie, wskazując na świątynię powiedział: „To tu się przyklęka, bo tu jest Trójca, jest jeden Ojciec, Syn i Duch święty. I niech tak będzie na zawsze. Amen”.
Jacek Zamarski

Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej Odpust parafialny Trójcy Przenajświętszej

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 25 gości 

Logowanie