Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Niedziela, 21 stycznia 2018 roku        

Dużo piłki i nie tylko

I znowu , dzięki pomocy finansowej udzielonej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie Zarząd  Stowarzyszenia  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej zorganizował w miesiącu maju br. sportową imprezę dla niepełnosprawnych zawodników  ….„Dużo piłki i nie tylko”….
Zawody zorganizowano na sali gimnastycznej Ośrodka Rehabilitacyjno - Szkoleniowego ZAZ w Lalikach oraz w jak zwykle gościnnym Zajeździe „Na Gronicku” w Lalikach. Impreza miała na celu popularyzację piłki, a co za tym idzie – aktywności  fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a także szeroko rozumianą integrację- sportową rywalizację młodzieży zdrowej z zawodnikami niepełnosprawnymi.
….”Rozgrywki  łączą  wszystkich, którzy kochają piłkę”… powiedział Ks. Prałat Józef Oleszko – prezes Stowarzyszenia. W tej grze niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery, której nie dacie rady pokonać, każdy z zawodników boryka się z innymi schorzeniami czy urazami i co najważniejsze każdy udowadnia, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji swoich pasji. Tą przeszkodą nie jest też wiek. Nasi zawodnicy mają od kilku do kilkudziesięciu lat, ale wszyscy kochają piłkę”.
W rozgrywkach turniejowych- w różnych konkurencjach -wzięło udział ponad 100 zawodników. Tym razem medale i puchary wywalczyli: Michał Ponikwia,  Natalia Adamczyk,  Teresa Nykiel  - w grupie Seniorów oraz w grupie dziewcząt :Gabriela Włoch, Ilona Ożóg i Aleksandra Nykiel a w grupie chłopców: Piotr Król,Michał Wirski i Radosław Stawowczyk. Wyróżnienia otrzymali też 4 letni Aleks Witowski  i 8letni Kuba Romanowski. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 49 gości 

Logowanie