Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 października 2018 roku        

Dużo piłki i nie tylko

I znowu , dzięki pomocy finansowej udzielonej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie Zarząd  Stowarzyszenia  Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej zorganizował w miesiącu maju br. sportową imprezę dla niepełnosprawnych zawodników  ….„Dużo piłki i nie tylko”….
Zawody zorganizowano na sali gimnastycznej Ośrodka Rehabilitacyjno - Szkoleniowego ZAZ w Lalikach oraz w jak zwykle gościnnym Zajeździe „Na Gronicku” w Lalikach. Impreza miała na celu popularyzację piłki, a co za tym idzie – aktywności  fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, a także szeroko rozumianą integrację- sportową rywalizację młodzieży zdrowej z zawodnikami niepełnosprawnymi.
….”Rozgrywki  łączą  wszystkich, którzy kochają piłkę”… powiedział Ks. Prałat Józef Oleszko – prezes Stowarzyszenia. W tej grze niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery, której nie dacie rady pokonać, każdy z zawodników boryka się z innymi schorzeniami czy urazami i co najważniejsze każdy udowadnia, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do realizacji swoich pasji. Tą przeszkodą nie jest też wiek. Nasi zawodnicy mają od kilku do kilkudziesięciu lat, ale wszyscy kochają piłkę”.
W rozgrywkach turniejowych- w różnych konkurencjach -wzięło udział ponad 100 zawodników. Tym razem medale i puchary wywalczyli: Michał Ponikwia,  Natalia Adamczyk,  Teresa Nykiel  - w grupie Seniorów oraz w grupie dziewcząt :Gabriela Włoch, Ilona Ożóg i Aleksandra Nykiel a w grupie chłopców: Piotr Król,Michał Wirski i Radosław Stawowczyk. Wyróżnienia otrzymali też 4 letni Aleks Witowski  i 8letni Kuba Romanowski. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko Dużo piłki i nie tylko

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 83 gości 

Logowanie