Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 października 2018 roku        

Przedostatni przystanek Miłosiernego

Jak przypominał bp Roman Pindel podczas powitania wizerunku Pana Jezusa Miłosiernego, w tej bielskiej świątyni znajduje się od lat obraz namalowany przez Adolfa Hyłę - malarza, którzy wykonał też obraz z Łagiewnik.

Z salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Polski wizerunek Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Faustyny i św. Jana Pawła II, odbył swoją ostatnią podróż samochodem-kaplicą na trasie peregrynacji w diecezji bielsko-żywieckiej.
Dotarł w ten sposób do przedostatniej parafii: Trójcy Przenajświętszej, gdzie wraz z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. prał. Józefem Oleszką powitali go także liczni kapłani bielskich parafii - z dziekanem ks. prał. Krzysztofem Ryszką na czele. Po zakończeniu doby miłosierdzia w kościele parafialnym obraz i relikwie zostaną przeniesione w sobotę po południu w uroczystej procesji do katedry św. Mikołaja.
Katedra będzie ostatnią w diecezji świątynią nawiedzaną przez peregrynujące znaki Bożego Miłosierdzia, które już w niedzielę powrócą do Łagiewnik.
- Witaj, Jezu Miłosierny! Przychodzisz do naszej wspólnoty w niezwykłym znaku: wskazujesz na Swoje Serce, pełne miłości i dobroci, Serce cierpliwe i pełne miłosierdzia, które jest źródłem życia i świętości. Z Twego otwartego, przebitego Serca wypłynęła krew i woda.
"Źródło pragnie, aby z niego pić" - mówił św. Grzegorz z Nyssy. Dziękujemy Ci, że zostaliśmy zanurzeni w chrzcielnym źródle! Dziękujemy za nowe życie, za nowe narodzenie z wody i Ducha Świętego, za białą szatę i światło życia, dziękujemy za wiarę... - mówił w imieniu parafian ks. Oleszko.
- W tym czystym źródle, z pokorą, wraz z całą rodziną parafialną, widzimy nasze zaniedbania i grzechy. Przepraszamy więc, Panie Jezu, za to wszystko, czym zraniliśmy Twoje Serce. Ty objawiłeś św. siostrze Faustynie: "Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat. Miłosierdzie moje jest wielkie, a przez całą wdzięczność nie zgłębi go ani umysł ludzki, ani anielski". Jezu, Twoja dłoń jest podniesiona w geście błogosławieństwa. Prosimy: pobłogosław naszej wspólnocie. Pobłogosław wszystkim tym, którzy przychodzą do tej świątyni, aby umocnić się na drogach wiary. Podnieś tych, którzy upadli; daj nadzieję tym, którzy odeszli od Twojego źródła i stracili smak życia - prosił ks. Oleszko.
- Przez najbliższe 24 godziny w tej świątyni będzie mocno obecne Miłosierdzie Boga. Tak wierzymy na mocy Słowa Bożego i na mocy tego, co Jezus przekazał poprzez siostrę Faustynę. Będziemy czuwać przed Najświętszym Sakramentem, a więc tą Obecnością, która pokazuje wielką miłość i miłosierdzie Jezusa, który chciał zostać z nami. O tym miłosierdziu przypominać będzie obraz przywieziony z Łagiewnik, a także apostołowie Bożego Miłosierdzia: św. Jan Paweł II i św. Faustyna - zapowiadał bp Pindel.
Podczas homilii bp Roman Pindel podkreślał, że wszyscy jesteśmy wezwani - zgodnie z hasłem, które towarzyszy tej peregrynacji - by być miłosierni jak Ojciec Jezusa, a zarazem nasz Ojciec.
- Jeżeli przebaczamy naszym nieprzyjaciołom, to nie tylko stajemy sie podobni do Tego, który jest w niebie i jest miłosierny, ale także zasługujemy na niezwykły tytuł: stajemy się synami Bożymi, dziećmi Bożymi. Jako ludzie ochrzczeni stajemy się dziećmi Bożymi z łaski Boga, ale możemy dorastać, przykładać swoją rękę i serce do tego, aby zasłużyć, byśmy mogli być nazwani dziećmi Bożymi - wskazywał bp Pindel.

Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego Peregrynacja Jezusa Miłosiernego

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 17 gości 

Logowanie