Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 października 2018 roku        

Ruszył Rządowy Program ASOS – edycja 2016

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy tut. Parafii Trójcy Przenajświętszej od miesiąca czerwca w ramach Rządowego Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 realizuje zadanie: "Aktywny Senior 60 + z Pasją".

Podstawowym założeniem projektu jest odpowiedź na istniejące potrzeby kulturalne, edukacyjne, zdrowotne, bezpieczeństwa seniorów oraz kształtowanie ich właściwego stylu życia. Potrzeby te będą zaspakajane poprzez zajęcia edukacyjne w zakresie kultury sztuki, muzyki, teatru, plastyki i religii. Natomiast kształtowanie prawidłowych nawyków i stylu życia będzie opierać się na zajęciach z lekarzem, dietetykiem, psychologiem i fizjoterapeutą. Zajęcia będą składały się z komponentu teoretycznego i praktycznego. Ważnym ich elementem będzie odwołanie się i uwzględnienie bogatej tradycji regionu beskidzkiego. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów wykładowców, samych seniorów, wolontariuszy w Bielsku Białej, Komorowicach i Kozach. Poszczególne bloki zajęć będą kończyły się warsztatami  praktycznymi w Lalikach.
Udział w programie – wszystkie zajęcia teoretyczne, praktyczne jak i warsztaty w Lalikach są bezpłatne.

Zapraszamy do udziału w programie wszystkich Seniorów 60 + którzy dysponują wolnym czasem, chcą być aktywni, potrzebni, pragną pielęgnować i kontynuować tradycje i zwyczaje swojej miejscowości, regionu, kraju.

Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu 2016 r.

Zapisy i informacje o programie pod nr tel.608 100 004 lub 602 138 820.

Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS Program ASOS

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 55 gości 

Logowanie