Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 października 2018 roku        

Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

I znowu, po raz kolejny, dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował dwa letnie obozy sportowe w Domu Wypoczynkowym „Passat” w Niechorzu. Obozy dla 100 osób (w tym 80 niepełnosprawnych zawodników oraz 20 osób obsługi i wolontariuszy) zostały dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W turnusie lipcowym od 02-16 lipca 2016r uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia z Bielska Białej, zaś w turnusie sierpniowym od 20 sierpnia – 03 września 2016 r. Uczestniczyli Seniorzy 60 + ze Związku Emerytów i Rencistów z Kóz – członkowie naszego Stowarzyszenia.
Program zajęć został zrealizowany w 100%. Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w zawodach podczas turniejów sportowych , zawodów pływackich, turnieju tenisa stołowego, a także rozgrywek w warcabach i zawodów piłkarskich.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki plażowej, siatkowej i ręcznej,  rozgrywek w „dwa ognie”, na które zapraszano członków innych stowarzyszeń wypoczywających w pobliżu.
Codziennie były prowadzone zajęcia gimnastyczne rano i popołudniu w basenie na świeżym powietrzu. Codziennie też organizowano zajęcia Nordic Walking.  Zajęcia te przyczyniały się do usprawnienia fizycznego niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia.
Choć pogoda w czasie lipcowego turnusu była w tzw. „kratkę” dobre humory, uśmiech i olbrzymia radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu sportowego. Więcej szczęścia mieli Seniorzy z Kóz. W toku sierpniowego turnusu 60+  słońce towarzyszyło im od rana do późnego wieczora .
Nie bez znaczenia dla członków naszego Stowarzyszenia były codzienne Msze Święte odprawiane  podczas turnusu lipcowego przez Księdza Józefa Oleszkę. Jednakże i w sierpniu ku wielkiej radości Seniorów Ks.Józef - prezes Stowarzyszenia – odwiedził ich w Niechorzu. To właśnie dzięki Księdzu Józefowi i jego duszpasterskiej wakacyjnej posłudze zrozumieliśmy, że od Boga nie ma wakacji. Każdy czas jest darem Bożym, także wakacje i dlatego wszyscy tak licznie gromadziliśmy się na codziennych Mszach Świętych i dlatego też nasz „polowy ołtarz„ codziennie otaczały grupy małych dzieci pragnących uczestniczyć w wieczornej Eucharystii, modlitewnych rozważaniach, śpiewach i religijnych konkursach.
Stosowane systematyczne zajęcia sportowe, „zdrowa rywalizacja” - integracja, wywarły pozytywny wpływ na rozwój osobowy niepełnosprawnych członków naszego Stowarzyszenia, a tym samym pomnażanie ich szans życiowych.

Stowarzyszenie Serce dla Serca

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 40 gości 

Logowanie