Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Niedziela, 21 stycznia 2018 roku        

Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu Stowarzyszenie „Serce dla Serca” w Niechorzu

I znowu, po raz kolejny, dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej zorganizował dwa letnie obozy sportowe w Domu Wypoczynkowym „Passat” w Niechorzu. Obozy dla 100 osób (w tym 80 niepełnosprawnych zawodników oraz 20 osób obsługi i wolontariuszy) zostały dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W turnusie lipcowym od 02-16 lipca 2016r uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia z Bielska Białej, zaś w turnusie sierpniowym od 20 sierpnia – 03 września 2016 r. Uczestniczyli Seniorzy 60 + ze Związku Emerytów i Rencistów z Kóz – członkowie naszego Stowarzyszenia.
Program zajęć został zrealizowany w 100%. Niepełnosprawni uczestnicy rywalizowali w zawodach podczas turniejów sportowych , zawodów pływackich, turnieju tenisa stołowego, a także rozgrywek w warcabach i zawodów piłkarskich.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki plażowej, siatkowej i ręcznej,  rozgrywek w „dwa ognie”, na które zapraszano członków innych stowarzyszeń wypoczywających w pobliżu.
Codziennie były prowadzone zajęcia gimnastyczne rano i popołudniu w basenie na świeżym powietrzu. Codziennie też organizowano zajęcia Nordic Walking.  Zajęcia te przyczyniały się do usprawnienia fizycznego niepełnosprawnych podopiecznych naszego Stowarzyszenia.
Choć pogoda w czasie lipcowego turnusu była w tzw. „kratkę” dobre humory, uśmiech i olbrzymia radość towarzyszyły wszystkim uczestnikom obozu sportowego. Więcej szczęścia mieli Seniorzy z Kóz. W toku sierpniowego turnusu 60+  słońce towarzyszyło im od rana do późnego wieczora .
Nie bez znaczenia dla członków naszego Stowarzyszenia były codzienne Msze Święte odprawiane  podczas turnusu lipcowego przez Księdza Józefa Oleszkę. Jednakże i w sierpniu ku wielkiej radości Seniorów Ks.Józef - prezes Stowarzyszenia – odwiedził ich w Niechorzu. To właśnie dzięki Księdzu Józefowi i jego duszpasterskiej wakacyjnej posłudze zrozumieliśmy, że od Boga nie ma wakacji. Każdy czas jest darem Bożym, także wakacje i dlatego wszyscy tak licznie gromadziliśmy się na codziennych Mszach Świętych i dlatego też nasz „polowy ołtarz„ codziennie otaczały grupy małych dzieci pragnących uczestniczyć w wieczornej Eucharystii, modlitewnych rozważaniach, śpiewach i religijnych konkursach.
Stosowane systematyczne zajęcia sportowe, „zdrowa rywalizacja” - integracja, wywarły pozytywny wpływ na rozwój osobowy niepełnosprawnych członków naszego Stowarzyszenia, a tym samym pomnażanie ich szans życiowych.

Stowarzyszenie Serce dla Serca

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 6 gości 

Logowanie