Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Środa, 12 grudnia 2018 roku        

W podzięce za ŚDM

W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM

10 września w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem ponad 2000 osób dziękowało za przeżyte Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Mszy świętej koncelebrowanej przez około 100 kapłanów przewodniczył i słowo wygłosił ks. Biskup Roman Pindel – Ordynariusz diecezji Bielsko-Żywieckiej.
W homilii bp Pindel zwrócił uwagę jak ścisłe odniesienie do życia ma ewangeliczna zasada, by obserwować, jakie są owoce, skutki konkretnego zaangażowania. „Chodzi o skutki, przejawy tego, czym się zajmuję, z kim się spotykam, w co się angażuję, czego używam. Trzeba obserwować i oceniać skutki mądrze. Jeżeli widzimy, że skutki są jakieś niepokojące – mojej znajomości, koleżeństwa czy przyjaźni z kim – to trzeba się zastanowić, czy jest to wartościowa relacja i warto ją kontynuować” – powiedział biskup do młodych.
Duchowny zwrócił uwagę na ścisły związek między wewnętrznym stanem ducha i wypowiadanymi słowami. „To bardzo ważna zasada. Pięknie sformułowana przez Jezusa – z obfitości serca mówią usta” – przypomniał hierarcha i poprosił, by zasadę tę przenieść do osobistego życia, zwłaszcza podczas czynienia rachunku sumienia z tego, co nosimy w sercu.
W sobotniej inauguracji roku formacyjnego udział wzięli przedstawiciele większości wspólnot dziecięcych i młodzieżowych oraz członkowie Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła z terenu Podbeskidzia. Nie zabrakło również przedstawicieli Służby Liturgicznej naszej Parafii ze swoim opiekunem ks. Wiesławem Płonką jak również klerykiem Jerzym Kajzerem, który odbywa praktykę katechetyczną w naszej wspólnocie parafialnej.
Po liturgii był czas zabawy. W koncercie ewangelizacyjnym wystąpili Paweł Chustak „Chusti” i Stróże Poranka. Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem.
Zdjęcia ze strony www.bielsko.gosc.pl

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 12 gości 

Logowanie