Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Czwartek, 22 marca 2018 roku        

W podzięce za ŚDM

W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM W podzięce za ŚDM

10 września w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem ponad 2000 osób dziękowało za przeżyte Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Mszy świętej koncelebrowanej przez około 100 kapłanów przewodniczył i słowo wygłosił ks. Biskup Roman Pindel – Ordynariusz diecezji Bielsko-Żywieckiej.
W homilii bp Pindel zwrócił uwagę jak ścisłe odniesienie do życia ma ewangeliczna zasada, by obserwować, jakie są owoce, skutki konkretnego zaangażowania. „Chodzi o skutki, przejawy tego, czym się zajmuję, z kim się spotykam, w co się angażuję, czego używam. Trzeba obserwować i oceniać skutki mądrze. Jeżeli widzimy, że skutki są jakieś niepokojące – mojej znajomości, koleżeństwa czy przyjaźni z kim – to trzeba się zastanowić, czy jest to wartościowa relacja i warto ją kontynuować” – powiedział biskup do młodych.
Duchowny zwrócił uwagę na ścisły związek między wewnętrznym stanem ducha i wypowiadanymi słowami. „To bardzo ważna zasada. Pięknie sformułowana przez Jezusa – z obfitości serca mówią usta” – przypomniał hierarcha i poprosił, by zasadę tę przenieść do osobistego życia, zwłaszcza podczas czynienia rachunku sumienia z tego, co nosimy w sercu.
W sobotniej inauguracji roku formacyjnego udział wzięli przedstawiciele większości wspólnot dziecięcych i młodzieżowych oraz członkowie Wspólnoty Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła z terenu Podbeskidzia. Nie zabrakło również przedstawicieli Służby Liturgicznej naszej Parafii ze swoim opiekunem ks. Wiesławem Płonką jak również klerykiem Jerzym Kajzerem, który odbywa praktykę katechetyczną w naszej wspólnocie parafialnej.
Po liturgii był czas zabawy. W koncercie ewangelizacyjnym wystąpili Paweł Chustak „Chusti” i Stróże Poranka. Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem.
Zdjęcia ze strony www.bielsko.gosc.pl

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 67 gości 

Logowanie