Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Środa, 12 grudnia 2018 roku        

Jesienny Turniej Lekkoatletyczny

Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny Jesienny Turniej Lekkoatletyczny

W dniach 07- 09.10 2016r Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie zorganizował imprezę „Jesienny Turniej Lekkoatletyczny” dla osób niepełnosprawnych 50 +. W imprezie uczestniczyło 100 osób w tym 80 zawodników, 10 opiekunów - wolontariuszy, 10 osób obsługi instruktorskiej, technicznej i medycznej.
Głównym celem programowym organizowanej imprezy sportowej dla osób niepełnosprawnych 50+ było popularyzowanie i upowszechnianie różnorodnych dyscyplin sportowych wśród osób niepełnosprawnych, szeroko rozumiana integracja, kształtowanie nawyków etycznego postępowania w życiu sportowym i poza sportowym oraz rozwijanie pozytywnych uczuć moralnych , takich jak: ambicja, koleżeństwo, szacunek do zawodników, instruktorów, obsługi technicznej i wolontariuszy, postawa "fair play". Jako ,że uczestnikami imprezy byli seniorzy (w większości w wieku 60-80 lat) za szczegółowy cel przyjęto aktywizację osób w podeszłym wieku i ich  wzajemną integrację.
Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala osobom niepełnosprawnym wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych. Praktycznie każdy uczestnik imprezy może znaleźć konkurencję w lekkoatletyce, która będzie jemu najbardziej odpowiadała, dlatego też organizując niniejszą imprezę opracowaliśmy program w którym każdy – niezależnie od wieku mógł w pełni uczestniczyć. Tak więc w imprezie nie zabrakło konkurencji marszobiegów, rzutów do celu, rzutów piłką lekarską na odległość, slalomu dużą piłką, unihokeja, gier i ćwiczeń zręcznościowo – zwinnościowych itp.
Uczestnicy imprezy zostali podzieleni na 4 grupy. Poszczególni uczestnicy grup wykonywali kolejno ćwiczenia  a instruktorzy sportowi dokonywali punktacji zarówno indywidualnej zawodnika jak i całej grupy. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Posła Jacka Falfusa. Puchar wywalczył Pan Roman Honkisz z Kóz.
W imprezie uczestniczył również przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Pan Maciej Rosiński , który wręczył puchar dla najstarszego zawodnika. Puchar otrzymała 86 letnia Pani Helena Śliwka – niepełnosprawna seniorka z Komorowic.
Prezes Stowarzyszenia Ks.Prałat Józef Oleszko wręczył Puchar dla najaktywniejszego zawodnika Turnieju. Została nim Pani Halina Juraszek z Komorowic.
Ponadto uczestnicy poszczególnych konkurencji i konkursów sportowych otrzymali puchary, medale, statuetki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali dyplomy i słodkie nagrody za udział w imprezie sportowej.
Poprzez prowadzoną rywalizację i współzawodnictwo sportowe pokazaliśmy seniorom, że nadal są młodzi duchem, że wiele potrafią, że pomimo upływu wieku i ograniczeń zdrowotnych nie mogą pozwolić na zepchnięcie ich na margines, na wykluczenie społeczne.
Zrealizowanie powyższego zadania wywarło także korzystny wpływ na kształtowanie pozytywnych cech osobowości niepełnosprawnych członków naszego Stowarzyszenia (wzajemna pomoc w ćwiczeniach, rywalizacja, dążenie do poznawania nowych umiejętności, chęć kształtowania sylwetki – walka z otyłością).

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 62 gości 

Logowanie