Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Środa, 12 grudnia 2018 roku        

VII Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych 50+

Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych Zimowa Spartakiada dla osób niepełnosprawnych

W dniach 17-18.12.2016r. Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku-Białej przy pomocy finansowej Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie zorganizował VII Zimową Spartakiadę dla osób niepełnosprawnych 50+ w Lalikach „Bądźmy razem – nie musisz być sam”.

W imprezie uczestniczyło 120 osób, w tym 100 zawodników, 10 opiekunów - wolontariuszy, 9 osób obsługi instruktorsko-technicznej i 1 lekarz.
Impreza została podzielona na dwa główne etapy - pierwszy z nich to rozgrywki piłkarskie, konkurencje lekkoatletyczne i zręcznościowe przeprowadzone na sali gimnastycznej ZAZ i na sali ćwiczeń w Zajeździe w Lalikach. Drugi etap to treningi i zabawy na śniegu oraz konkurs w zjazdach na nartach, sankach i tzw. „bele czym”.
Głównym celem organizowanej imprezy było przede wszystkim wskazanie niepełnosprawnym uczestnikom 50+ formy aktywnego, zimowego wypoczynku poprzez sport - jako źródło energii  i radości  a ponadto wytworzenie wśród seniorów lepszej świadomości potrzeb, dbałości o zdrowie , zadowolenie i dobre funkcjonowanie w życiu. Organizowana impreza miała również za zadanie rozwinięcie samodzielności  i samodyscypliny seniorów. Zadanie te zostały zrealizowane w 100 %. Seniorzy pokazali, iż potrafią wspólnie się bawić, odpowiadać jeden za drugiego, razem pokonywać trudności i zadania i również razem cieszyć się smakiem zwycięstwa.

Tym razem o puchar Posła  Jacka Falfusa walczyły całe drużyny.
Ostatecznie puchar zdobyli Seniorzy ze Stowarzyszenia „Serce dla Serca”.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 72 gości 

Logowanie