Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Środa, 23 stycznia 2019 roku        

Spotkania opłatkowe i wspólne kolędowanie

Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe Spotkania opłatkowe

Czas Bożego Narodzenia jest wspaniałą okazją do wspólnych spotkań opłatkowych i składania sobie życzeń. W naszej wspólnocie parafialnej pierwsze takie spotkania odbyły się już w czasie Adwentu.

W sobotę, 10 grudnia br. o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji wszystkich uczestników projektu ASOS (Aktywizacja Społeczna Osób Starszych) „Aktywny senior 60+ z Pasją”. Gościliśmy Ks. Biskupa seniora Janusza Zimniaka oraz przedstawicieli Ministerstwa ds. Rodziny – Pana Stanisława Szweda i panią Elżbietę Bojanowską. Trzy duże grupy seniorów: rodzice dzieci ze Stowarzyszenia „Serce dla Serca”, seniorzy z Komorowic oraz z Kóz wzięli udział w Przedstawieniu, które przybliżało tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia.
W piątek, 16 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkaliśmy się z dziećmi i rodzicami, którzy biorą udział w spotkaniach rodzinnych w ciągu roku. Nie zabrakło niespodzianki, kiedy dzieci wręczyły rodzicom przygotowane pod opieką wolontariuszy drobne prezenty.
Stowarzyszenie „Serce dla Serca” przeżyło czas jedności i wspólnej Wieczerzy Wigilijnej, jak zawsze w gościnnych Lalikach.
Pięknym znakiem jedności naszej wspólnoty parafialnej były składane sobie życzenia i łamanie się opłatkiem w Stary Rok. Kontynuując parafialną tradycję po nabożeństwie, a przed Mszą św. kapłani idą do wiernych łamiąc się z nimi opłatkiem.
Opłatek z seniorami naszej parafii przeżyliśmy na plebanii, w piątek, 13 stycznia.  Nie zabrakło wtedy radosnego kolędowania.
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przeżyła taki czas w ramach wtorkowego spotkania modlitewnego.
Niech Bóg błogosławi i pomnaża wszelkie dobro, które służy całej naszej Rodzinie parafialnej.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 96 gości 

Logowanie