Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Niedziela, 21 stycznia 2018 roku        

II Podbeskidzkie Wiosenne Senioralia na sportowo

Zarząd Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej w dniach 17-19 marca 2017r w Lalikach zorganizował imprezę „II Podbeskidzkie Wiosenne Senioralia na sportowo”.

Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia Wiosenne Senioralia

W imprezie uczestniczyło 110 osób w tym ponad 100 podbeskidzkich seniorów. Ruch to zdrowie bez względu na wiek, dlatego też impreza była promocją sportu i aktywnego wypoczynku ludzi starszych i niepełnosprawnych. Wystawione reprezentacje seniorów podzielono na 5 dwudziesto osobowych drużyn, które rywalizowały wzajemnie ze sobą w rozgrywkach turniejowych (lekkoatletyczne, zręcznościowe, rzuty , zwinnościowe, biegi) oraz rozgrywkach bilarda i tenisa stołowego. Drużyny rywalizowały o puchar Posła Jacka Falfusa. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i dyplomy oraz słodkie upominki. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe koszulki i słodkie upominki. Na zakończenie zmagań turniejowych Prezes Stowarzyszenia Ksiądz Prałat Józef Oleszko odprawił Mszę Świętą w której wzięli udział wszyscy uczestnicy imprezy, zaproszeni goście i młodzież szkolna.
Impreza została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 10 gości 

Logowanie