Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Niedziela, 21 stycznia 2018 roku        

Szkolne rekolekcje wielkopostne

W dniach od 27 do 29 marca br. odbyły się w naszej parafii szkolne rekolekcje wielkopostne. W tym roku trudu głoszenia Słowa Bożego podjął się ks. dr. Mirosław Szewieczek, który wcześniej przez 9 lat był wikariuszem naszej parafii.

Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne Szkolne rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje odbyły się w trzech grupach wiekowych. Pierwsza to uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej; druga uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej oraz trzecia uczniowie klas gimnazjalnych. Trzy wydarzenia/postaci opisane w Ewangelii stały przedmiotem tegorocznych rozważań (historia Marii Magdaleny, postawa Szymona Piotra oraz wydarzenie Ostatniej Wieczerzy). Rekolekcjonista starał się dostosować przekaz do odpowiedniej grupy wiekowej.
Pragnę gorąco podziękować ks. Mirkowi za podjęty trud; wszystkim wikariuszom za pomoc okazaną w czasie rekolekcji. Dziękuję wszystkim katechetom za przygotowanie dzieci i młodzieży oraz opiekę nad nimi. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli, wychowawców, rodziców i opiekunów za towarzyszenie, szczególnie tym małym dzieciom w przeżyciu trzech dni rekolekcji wielkopostnych.
Bardzo dziękuję panu Maciejowi Leśniakowi, naszemu organiście za animację muzyczną. Myślę, że dzięki radosnemu śpiewowi wszyscy staliśmy się trochę młodsi.
Życzę wszystkim dzieciom i młodzieży gimnazjalnej, aby przeżyte dni umocniły naszą przyjaźń z Jezusem.
ks. proboszcz Józef

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 12 gości 

Logowanie