Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Duchowa rEwolucja

Około 4 tys. młodych osób uczniów bielskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w diecezjalnym spotkaniu ewangelizacyjnym, które pod hasłem „Duchowa rEwolucja” odbyło się 31 marca w bielskim kościele w Aleksandrowicach. Uczniom towarzyszyli nauczyciele i katecheci – również z naszej parafii.

Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja Duchowa rEwolucja

Podczas tego jednego z największych wydarzeń ewangelizacyjnych w stolicy Podbeskidzia specjalną konferencję wygłosił bp Grzegorz Ryś, ze swoim świadectwem wystąpił znany chrześcijański raper Arkadio, modlitwę uwielbienia, adorację krzyża świętego oraz konferencję i modlitwę o odnowienie w Duchu Świętym poprowadził ks. Przemysław Sawa ze Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody. Wielu młodych ludzi przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania.
Liczni uczestnicy piątkowego spotkania w Aleksandrowicach, w większości uczniowie bielskich szkół ponadpodstawowych, przyznali, że duże wrażenie zrobił na nich raper Arkadio, który opowiedział im, niekiedy w formie rapowanej, o swoim życiu i namawiał do poszukiwania prawdy o sobie i gruntownej, szczerej spowiedzi. Artysta odwołując się do techniki freestylowej, improwizował na zadany temat. Zachęcił też do otwarcia serca na Chrystusa, gdyż, jak przekonywał, tylko z Nim można wygrać swoje życie.
Bp Ryś w swej konferencji nawiązał do ewangelicznej sceny o kobiecie, którą pochwycono na cudzołóstwie, przyprowadzonej przez faryzeuszy do Jezusa. Duchowny zwrócił uwagę, że historia o nawróconej cudzołożnicy tak bardzo gorszyła chrześcijan, że przez wieki nie było jej w egzemplarzach Nowego Testamentu. Podkreślił jednocześnie jak ważne jest to, by rozumieć i przeżyć tę Ewangelię, gdyż, jak zaznaczył, opowiada ona o kluczowej dla człowieka sprawie: spotkania Tego, który jest miłosierdziem z ludzką nędzą.
Ewangeliczną scenę, ukazującą Jezusa piszącego na piasku, krakowski biskup pomocniczy wyjaśnił, przywołując interpretację św. Augustyna, według którego słowem, jakie Syn Boży wypisał na piasku, było „cudzołóstwo” – zacierane przez wiejący wiatr –  symbol Ducha Świętego.
„Jezus wypisał przed nią jej grzech. Jak przychodzisz do Jezusa, to On ci wypisze twój grzech, żebyś widział. Pan Jezus nie mówi: nie ma sprawy, nic się stało. Stało się!” – dodał autor konferencji i zaznaczył, że kobieta z ewangelicznej sceny doświadcza jednocześnie, jak jej grzech „znika” w spotkaniu z Jezusem.
Duchowny przypomniał, że ewangeliczny opis odpuszczenia przez Chrystusa grzechów cudzołożnicy nie polega na „tanim przebaczeniu”, gdyż jego ceną była śmierć Jezusa na krzyżu.
Ks. Przemysław Sawa, kierujący bielską Szkołą Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody, zachęcił do osobistego spotkania z Jezusem ukrzyżowanym, który oddając swe życie na krzyżu, „przybił ludzki grzech”. Przed adoracją drewnianego krzyża, wniesionego przez kilka osób ewangelizator zaapelował, by pozwolić się dać kochać Bogu, pozwolić Jezusowi dać lepsze życie z Nim.
Kapłan prosił, by wychodzić z Dobrą Nowiną o miłosiernym Bogu do innych. „Idź i głoś!” – wzywał.
Spotkanie prowadzili członkowie SECiM. Inni przedstawiciele wspólnoty dzielili się świadectwami swoich nawróceń.
Pierwszą część ewangelizacji zakończyła modlitwa o odnowienie w Duchu Świętym. Podczas wydarzenia młodzież mogła skorzystać przez cały czas z sakramentu pokuty i pojednania.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 80 gości 

Logowanie