Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Piątek, 19 kwietnia 2019 roku        

10. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

W sobotę, 16 września, odbędzie się 10. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która w tym roku przeżywana będzie jednocześnie jako Diecezjalny Jubileusz Rodzin. Wszystko rozpocznie się Drogą Krzyżową o godzinie 10:00, a o godzinie 12:30 sprawowana będzie Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera. Po liturgii przewidziany jest piknik. Po nabożeństwie z zawierzeniem małżeństw i rodzin Najświętszej Maryi Pannie zaplanowano zakończenie pielgrzymki.
Jak wyjaśnił diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Tomasz Gorczyński, tegoroczna pielgrzymka jest zarazem obchodzona jako diecezjalny Jubileusz Rodzin. „Dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego w niej udziału. Chcemy, by jak największa liczba małżeństw i rodzin wzięła udział w obchodach jubileuszu” – dodał. W czasie liturgii, podobnie jak w poprzednich latach będzie możliwość złożenia od dekanatów oraz od poszczególnych parafii lub grup daru ołtarza. „W tym roku proponujemy przeznaczyć dar ołtarza na pomoc Diecezjalnego Caritas dla rodzin, które opiekują się osobami wymagającymi rehabilitacji i długotrwałego leczenia, lub na działania Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin” – wyjaśnił duszpasterz.
W czasie pielgrzymki będą rozdawane pamiątkowe obrazki związane z Jubileuszem Rodzin, zawierające fragment zawierzenia rodzin diecezji Matce Bożej.
22:30 Eucharystia

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 11 gości 

Logowanie