Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Czwartek, 22 marca 2018 roku        

Modlitwa różańcowa wśród dzieci komunijnych i ich rodziców

W miesiącu październiku kandydaci do I Komunii Świętej otrzymują poświęcony różaniec. Święty Jan Paweł II, który bardzo ukochał tę prostą, ale jakże skuteczną modlitwę powiedział, że „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W tym roku wspominamy 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i 100 w Fatimie. Maryja wzywała w nich do czynienia pokuty i do modlitwy różańcowej.

Warto przypomnieć słowa, które do polskich dzieci, uczestników Rorat 2004 r. skierowała Siostra Łucja:
„Każdego dnia patrz we własne serce. Ponad wszystko kochaj Maryję i Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Odmawiaj różaniec. Przynajmniej jedną dziesiątkę, każdego dnia. Najlepiej z rodziną”.

Zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domu lub w drodze do szkoły.
W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
Możemy także stworzyć wspólnotę osób modlących się jedną dziesiątkę różańca w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Wystarczy napisać na adres internetowy parafii i włączyć się do takiego modlitewnego „ogniwka”. Serdecznie zapraszam.
ks. proboszcz Józef

Poświęcenie i wręczenie różańca:
  • 01.10.2017 r. niedziela - Msza św. godz. 16.00 – szkoły prywatne
  • 06.10.2017 r. piątek – Msza św. godz. 16.30 – szkoła podstawowa nr 3
  • 08.10.2017 r. niedziela – Msza św. godz. 16.00 – szkoła podstawowa nr 2

Kilka myśli z listu apostolskiego Jana Pawła II o Różańcu.

„Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego.”

„Chętnie wypowiadam jego wzruszające słowa, jakimi kończy on słynną Suplikę do Królowej Różańca Świętego: « O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie ».”

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 22 gości 

Logowanie