Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Modlitwa różańcowa wśród dzieci komunijnych i ich rodziców

W miesiącu październiku kandydaci do I Komunii Świętej otrzymują poświęcony różaniec. Święty Jan Paweł II, który bardzo ukochał tę prostą, ale jakże skuteczną modlitwę powiedział, że „Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”. W tym roku wspominamy 140 rocznicę objawień w Gietrzwałdzie i 100 w Fatimie. Maryja wzywała w nich do czynienia pokuty i do modlitwy różańcowej.

Warto przypomnieć słowa, które do polskich dzieci, uczestników Rorat 2004 r. skierowała Siostra Łucja:
„Każdego dnia patrz we własne serce. Ponad wszystko kochaj Maryję i Jej Syna, Jezusa Chrystusa. Odmawiaj różaniec. Przynajmniej jedną dziesiątkę, każdego dnia. Najlepiej z rodziną”.

Zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele, w domu lub w drodze do szkoły.
W naszym kościele nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
Możemy także stworzyć wspólnotę osób modlących się jedną dziesiątkę różańca w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Wystarczy napisać na adres internetowy parafii i włączyć się do takiego modlitewnego „ogniwka”. Serdecznie zapraszam.
ks. proboszcz Józef

Poświęcenie i wręczenie różańca:
  • 01.10.2017 r. niedziela - Msza św. godz. 16.00 – szkoły prywatne
  • 06.10.2017 r. piątek – Msza św. godz. 16.30 – szkoła podstawowa nr 3
  • 08.10.2017 r. niedziela – Msza św. godz. 16.00 – szkoła podstawowa nr 2

Kilka myśli z listu apostolskiego Jana Pawła II o Różańcu.

„Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego.”

„Chętnie wypowiadam jego wzruszające słowa, jakimi kończy on słynną Suplikę do Królowej Różańca Świętego: « O, błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem; więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami; wieżo ocalenia od napaści piekła; bezpieczny porcie w morskiej katastrofie! Nigdy cię już nie porzucimy. Będziesz nam pociechą w godzinie konania. Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia. A ostatnim akcentem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca z Pompei, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Władczyni, Pocieszycielko strapionych. Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie ».”

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 112 gości 

Logowanie