Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Czwartek, 25 kwietnia 2019 roku        

Korowód Świętych

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej diecezji bielsko-żywieckiej już po raz jedenasty zorganizowało, Korowód Świętych, który dwudziestego ósmego października br. przeszedł ulicami Bielska-Białej niosąc relikwie świętych i błogosławionych (ponad siedemdziesiąt relikwii), modląc się słowami Litanii do Wszystkich Świętych, przeszedł z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej do katedry św. Mikołaja. Tegoroczne hasło spotkania: "Święci – przewodnicy do nieba".

Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych Korowód Świętych

Najpierw wszyscy spotkali się w kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie zaprezentowali relikwie swoich świętych i wysłuchali życiorysów części z nich, następnie modlili się za ich wstawiennictwem, a śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych przeszli w procesji do katedry św. Mikołaja. Tu wspólnie odmówili Różaniec (część Radosną) i uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. proboszcza Antoniego Młoczka wraz z księżmi uczestnikami w Korowodzie Świętych. Homilię wygłosił ks.Piotr Bączek były wieloletni asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ( diecezji bielsko-żywieckiej.
Odwołując się do starożytnej sentencji Plutarcha „Navigare necesse est”(Żeglowanie jest konieczne) zauważył, że gdy się nie wie, dokąd płynąć, to żaden wiatr nie jest dobry. „Gdy wiemy, gdzie i w Kim jest cel, to każdy wiatr będzie dobrym wiatrem. Bądź świętym, a osiągniesz niebo, i inni razem z Tobą!”
Asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ks. Wojciech Pal, poinformował, że po raz pierwszy do Korowodu Świętych dołączono akcję pt. „Challenge – wyzwanie: świętość!” To propozycja zadań na każdy dzień, począwszy od dnia 28 października aż do Uroczystości Wszystkich Świętych.
„To propozycja przeżycia dni pozostałych do uroczystości Wszystkich Świętych. Warto wykorzystać ten czas na jeszcze lepsze przygotowanie się do radości ze Świętych i starania się o coraz lepsze życie”  i zachęcił, by zgodnie z sugestią papieża Franciszka wprowadzić w życie zasadę opartą na słowach: dziękuje, przepraszam i proszę.
Korowód Świętych w bielskiej katedrze zakończyło wspólne zdjęcie, żywiołowe odśpiewanie piosenki Arki Noego "Taki duży, taki mały może świętym być" oraz koszem słodyczy - prezentem dla wszystkich uczestników.

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 9 gości 

Logowanie