Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Czwartek, 25 kwietnia 2019 roku        

W uroczystość Wszystkich Świętych

W uroczystość Wszystkich Świętych na bielskim cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej, jak co roku obyła się Msza święta.

W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych W uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystą Eucharystię koncelebrował ks. proboszcz bielskiej katedry Antoni Młoczek wraz z księżmi z bielskich parafii: Józefem Oleszko - proboszczem kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej, Krzysztofem Ryszką - proboszczem kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, Stanisławem Wawrzyńczykiem - proboszczem kościoła p.w. Maksymiliana Kolbe. Słowo Boże do zebranych na cmentarzu wygłosił ks. Mieczysław Jonik z bielskiej katedry, który w swoim wystąpieniu nawiązał do uroczystości Wszystkich Świętych. Kapłan powiedział, że wielu jest świętych, o których wie tylko Bóg, a "Świętym jest ten dla kogo Bóg jest ważny".
Po Mszy świętej odbyła się procesja alejkami cmentarza wokół grobów, podczas której modlono się modlitwą różańcową wspominając zmarłych spoczywających na tym cmentarzu, oraz za naszych znajomych, przyjaciół oraz bliskich naszemu sercu.
Uroczystość Wszystkich Świętych odnosi się nie tylko do kanonizowanych, ale do każdego z nas. Drogę do świętości Jezus określił w Kazaniu na Górze, szczególnie w ośmiu błogosławieństwach (Ewangelia Mt 5, 1 - 12a). Nikt z nas czytając życiorysy świętych, nie powinien popadać w zwątpienie. Nie musimy naśladować innych na drodze świętości, chociaż ich życie może być dla nas inspiracją. Na pewno jednak musimy naśladować życie Jezusa Chrystusa i wcielać Jego naukę.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 21 gości 

Logowanie