Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Poniedziałek, 19 lutego 2018 roku        

Beskidzkie jasełka z seniorami

Stowarzyszenie "Serce dla Serca" zaprosiło starsze osoby na integracyjne widowisko jasełkowe, w którym brawurowo zatańczyli także sami seniorzy...

Działające przy bielskiej parafii Przenajświętszej Trójcy stowarzyszenie pomocy osobom niepełnosprawnym "Serce dla Serca" od wielu lat zaprasza swoich przyjaciół, a także mieszkańców domów seniora na integracyjne jasełka.
Podopieczni stowarzyszenia przygotowują je wraz z dziećmi z zaprzyjaźnionych placówek, min. przedszkolakami z Bystrej, uczniami bielskiej SP nr 36, dziećmi z zespołu regionalnego "Grojcowianie" z Wieprza oraz z Domu Kultury z Hałcnowa. W tym roku dołączyli do nich uczestnicy projektu "Aktywny i bezpieczny senior 60+z pasją", realizowanego m.in. przez stowarzyszenie "Serce dla Serca".
Pozostałe podmioty zaangażowane w przedsięwzięcie, realizowane w ramach  rządowego programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, to Koło Emerytów i Rencistów w Kozach, Dom Dziennego Pobytu i Klub Samopomocy "Przystań" w Bielsku-Białej oraz Klub Seniora w Komorowicach.
- Bądźmy szczęśliwi jak dzieci, bo wszyscy możemy tacy być: możemy śnić, marzyć - zachęcał ks. prał. Józef Oleszko, prezes "Serca dla Serca", wraz z wiceprezes Ewą Biłek-Regnowską zapraszając do obejrzenia tego niezwykłego widowiska integracyjnego, które stało się jednym z wydarzeń przygotowanych w ramach projektu.
Przedstawienie "Co by to było, gdyby Dzieciątko w Beskidach się narodziło?" było wspaniałą prezentacją beskidzkiego tradycyjnego kolędowania, połączonego z góralskimi tańcami, a także pełnymi humoru scenami z pasterskiego życia. Zatańczyły dzieci, "Mali Grojcowianie", zaśpiewała kolędy Aleksandra Małecka, zatańczyli z ciupagami niepełnosprawni, zbierając zasłużone brawa. Publiczność nie szczędziła braw także po tanecznym popisie seniorów z grupy ASOS, którzy pokazali prawdziwie młodzieńczy zapał...
Życzenia i pozdrowienia ze sceny skierowali do obecnych artystów i seniorów m.in. wicewojewoda Jan Chrząszcz i Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej, a podziękowania za pomoc dla stowarzyszenia usłyszał też obecny na jasełkach poseł Jacek Falfus.
Pamiątkowe aniołki otrzymali organizatorzy jasełek: Aleksandra Jaślanek, Iwona Słobosz i ks. prał. Oleszko. Słowa wdzięczności usłyszały także opiekujące się artystami: Jadwiga Jurasz, szefowa "Grojcowian", Krystyna Małecka z DK w Hałcnowie, Dorota Siwik z SP 36, a w imieniu seniorów statuetki odebrały: Natalia Adamczyk i Łucja Gandor, Krystyna Stasica, Teresa Iskrzycka, Henryka Kibo, Magdalena Sznepke. W imieniu aktorów ze stowarzyszenia "Serce dla Serca" odebrały ją: Bogusia Kawka i Małgosia Bałchan.
- Chcemy przypomnieć, że Jezus rodzi się w sercach wszystkich ludzi. Życzymy, aby tak, jak nas połączyła dzisiaj w jedną rodzinę ta uroczystość, byśmy takie doświadczenie umieli budować w sercach i byśmy je przeżywali pośród innych ludzi. W tym pomaga nam Ten, który się narodził, nasz Pan i Zbawiciel - dodawał ks. prał. Oleszko.

Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 30 gości 

Logowanie