Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Beskidzkie jasełka z seniorami

Stowarzyszenie "Serce dla Serca" zaprosiło starsze osoby na integracyjne widowisko jasełkowe, w którym brawurowo zatańczyli także sami seniorzy...

Działające przy bielskiej parafii Przenajświętszej Trójcy stowarzyszenie pomocy osobom niepełnosprawnym "Serce dla Serca" od wielu lat zaprasza swoich przyjaciół, a także mieszkańców domów seniora na integracyjne jasełka.
Podopieczni stowarzyszenia przygotowują je wraz z dziećmi z zaprzyjaźnionych placówek, min. przedszkolakami z Bystrej, uczniami bielskiej SP nr 36, dziećmi z zespołu regionalnego "Grojcowianie" z Wieprza oraz z Domu Kultury z Hałcnowa. W tym roku dołączyli do nich uczestnicy projektu "Aktywny i bezpieczny senior 60+z pasją", realizowanego m.in. przez stowarzyszenie "Serce dla Serca".
Pozostałe podmioty zaangażowane w przedsięwzięcie, realizowane w ramach  rządowego programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych, to Koło Emerytów i Rencistów w Kozach, Dom Dziennego Pobytu i Klub Samopomocy "Przystań" w Bielsku-Białej oraz Klub Seniora w Komorowicach.
- Bądźmy szczęśliwi jak dzieci, bo wszyscy możemy tacy być: możemy śnić, marzyć - zachęcał ks. prał. Józef Oleszko, prezes "Serca dla Serca", wraz z wiceprezes Ewą Biłek-Regnowską zapraszając do obejrzenia tego niezwykłego widowiska integracyjnego, które stało się jednym z wydarzeń przygotowanych w ramach projektu.
Przedstawienie "Co by to było, gdyby Dzieciątko w Beskidach się narodziło?" było wspaniałą prezentacją beskidzkiego tradycyjnego kolędowania, połączonego z góralskimi tańcami, a także pełnymi humoru scenami z pasterskiego życia. Zatańczyły dzieci, "Mali Grojcowianie", zaśpiewała kolędy Aleksandra Małecka, zatańczyli z ciupagami niepełnosprawni, zbierając zasłużone brawa. Publiczność nie szczędziła braw także po tanecznym popisie seniorów z grupy ASOS, którzy pokazali prawdziwie młodzieńczy zapał...
Życzenia i pozdrowienia ze sceny skierowali do obecnych artystów i seniorów m.in. wicewojewoda Jan Chrząszcz i Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący bielskiej Rady Miejskiej, a podziękowania za pomoc dla stowarzyszenia usłyszał też obecny na jasełkach poseł Jacek Falfus.
Pamiątkowe aniołki otrzymali organizatorzy jasełek: Aleksandra Jaślanek, Iwona Słobosz i ks. prał. Oleszko. Słowa wdzięczności usłyszały także opiekujące się artystami: Jadwiga Jurasz, szefowa "Grojcowian", Krystyna Małecka z DK w Hałcnowie, Dorota Siwik z SP 36, a w imieniu seniorów statuetki odebrały: Natalia Adamczyk i Łucja Gandor, Krystyna Stasica, Teresa Iskrzycka, Henryka Kibo, Magdalena Sznepke. W imieniu aktorów ze stowarzyszenia "Serce dla Serca" odebrały ją: Bogusia Kawka i Małgosia Bałchan.
- Chcemy przypomnieć, że Jezus rodzi się w sercach wszystkich ludzi. Życzymy, aby tak, jak nas połączyła dzisiaj w jedną rodzinę ta uroczystość, byśmy takie doświadczenie umieli budować w sercach i byśmy je przeżywali pośród innych ludzi. W tym pomaga nam Ten, który się narodził, nasz Pan i Zbawiciel - dodawał ks. prał. Oleszko.

Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami Beskidzkie jasełka z seniorami

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 14 gości 

Logowanie