Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Festyn parafialny

SOBOTA 16.06.2018 godz. 11.00-15.00.
Przygotowujemy się do Jubileuszu 60-lecia naszej parafii. Główne uroczystości wraz z Ks. Biskupem Ordynariuszem Romanem Pindlem będziemy przeżywać w niedzielę, 17 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Zaproszenia wysłaliśmy do byłych wikariuszy, do księży i sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz do zacnych gości. Złączymy się we wspólnym dziękczynieniu i prośbie o Boże błogosławieństwo na dalsze lata.
Z okazji Jubileuszu planujemy zorganizować święto parafialne (festyn) w sobotę, 16 czerwca w godz. od 11.00 do 15.00. Zaprosiliśmy wspólnotę prawosławną (która wcześniej o godz. 10.00 będzie miała modlitwę w naszej świątyni). Występy przygotują podopieczni Stowarzyszenia Serce dla Serca; dzieci z Przedszkola Katolickiego; uczniowie ze Szkoły Dwujęzycznej im. Kopalińskiego; uczniowie ze Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych oraz zaproszeni młodzi artyści.
Zorganizujemy zabawy i proste konkurencje, w których mogą wziąć udział dzieci młodsze i starsze. Będzie turniej rodzinny w tenisie stołowym i piłkarzykach. Do zdobycia puchar Ks. Proboszcza i Ks. Wikariuszy oraz cenne nagrody min. piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego i sprzęt sportowy. Prosimy wcześniej zgłosić swój udział poprzez katechetów szkolnych lub w zakrystii. W zależności od ilości zgłoszeń podamy szczegóły związane z przeprowadzeniem tych zawodów.
W czasie trwania parafialnego święta Szkoła Gastronomiczna przygotuje specjalne stoisko; będzie także grill i grochówka. Parafianie ufamy podzielą się ciastem, jak to bywało we wcześniejszych latach. Szkoła będzie zbierać fundusze na edukacyjną działalność sióstr Nazaretanek na Ukrainie. Będzie można wziąć udział w losowaniu fantów wspierając remont placu kościelnego. Bardzo serdecznie prosimy o ufundowanie drobnych prezentów (fantów). Dziękujemy już tym, którzy to uczynili. Dziękujemy także za te cenniejsze nagrody, które wezmą udział w głównym losowaniu. Fanty możemy przekazać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
W tym dniu planujemy także wspólne dziękczynienie o godz. 15.00. Wspólną modlitwę uwielbienia w kościele poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym – NOWY LUD.
Zapraszamy do wspólnego świętowania i budowania relacji miedzy wszystkimi, którzy należą i modlą się w kościele Świętej Trójcy.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 105 gości 

Logowanie