Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Serce dla Serca ma 20-lat

W bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej w dniu 29 grudnia odbyła się Msza św. z okazji 20-lecia Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Serce dla Serca”. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. biskup Roman Pindel.

Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat Serce dla Serca ma 20-lat

W wygłoszonej homilii ks.biskup Roman powiedział, że „Dziękujemy za każde dobro, które się wciąż dokonuje za sprawą zaangażowanych w to dzieło ludzi: za każdą radość, chwilę spędzoną razem z podobnymi sobie i z życzliwymi. Dziękujemy, że możemy dać dziś świadectwo dobra, które od Boga pochodzi i świadectwo współdziałania na ręcz dobra innych, w różny sposób potrzebujących. Pomagać można z wielu powodów i różnych motywów” „Chrześcijanin odnajduje w swoim sercu motywację, która wynika z wiary. Tak ktoś zobaczy drugiego w wielkiej potrzebie i chce pomóc. Odzywa się w jego sercu słowo Jezusa: cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili. Wyraźnie albo mniej zaczyna widzieć w tym potrzebującym samego Jezusa” Ks. biskup Roman zwrócił zarazem uwagę, że okazywanie miłosierdzia jest naśladowaniem Boga. „W ten sposób pokazujemy, że jesteśmy Jego dziećmi” "Gdy zaś okazujemy innym miłosierdzie, gdy szukamy, kogo trzeba wesprzeć, podnieść, umocnić, przywrócić do życia we wspólnocie z ludźmi, to możemy się spodziewać, że Bóg okaże nam o wiele większe miłosierdzie” naczył i wezwał, by okazywać na co dzień serce najsłabszym".
Przed częścią artystyczną „za zasługi na rzecz polityki senioralnej i aktywizację niepełnosprawnych” z rąk przedstawiciela rządu, wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda honorową odznakę „Primus in Agendo” (Pierwszy w działaniu) otrzymała Ewa Biłek-Regnowska, współzałożycielka i wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”. Stowarzyszanie z Bielska-Białej wzięło udział w rządowym programie po raz trzeci. Seniorzy ze stowarzyszenia podczas warsztatów w Lalikach uczestniczyli w zajęciach muzycznych, plastycznych, dietetycznych, sportowych, zdrowotnych, a także praktycznych warsztatach kulinarnych i ratownictwa medycznego.
Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020 zakłada poprawę jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się poprzez aktywność społeczną. Jego celem jest także zwiększenie różnorodności i poprawa jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych. W projekcie udział wzięło około 150 starszych osób z Domu Pomocy Społecznej w Komorowicach, Koła Emerytów i Rencistów z Kóz oraz seniorzy z bielskiego stowarzyszenia.
Widowisko jasełkowe pt.„Co by to było, gdyby Dzieciątko w Beskidach się narodziło” zostało przygotowane przez seniorów – uczestników Rządowego Programu ASOS „Bezpieczny, aktywny i zaradny Senior 60 + z Pasją”, a także podopiecznych Stowarzyszenia. W jasełkach uczestniczyły dzieci z przedszkola publicznego w Bystrej, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej, dzieci i młodzież z Domu Kultury w Hałcnowie. Oprawę muzyczną zapewnił występ Regionalnego Zespołu Grojcowianie. W bocznej nawie kościoła można było zobaczyć wystawę prac plastycznych i fotograficznych wykonanych przez Aktywnych Seniorów 60+ z Pasją.
Stowarzyszenie Osobom Niepełnosprawnym- "Serce dla Serca" istnieje już 20 lat przy parafii Trójcy Przenajświętszej dzięki osobistemu zaangażowaniu ks. proboszcza Józefa Oleszko. Żadne słowa nie oddają tego, co ksiądz Józef ofiaruję osobą niepełnosprawnym, jedynie to, że ofiaruje im swoje serce.
Tekst i foto: Marian Szpak

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 23 gości 

Logowanie