Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

„Mała Jetelinka” w naszym kościele

W niedzielę 13 stycznia w Mszach św. przedpołudniowych wziął udział zespół regionalny „Mała Jetelinka” z Jaworzynki.
Po Liturgii miał miejsce koncert zespołu. Usłyszeliśmy kolędy a także pastorałki w aranżacjach na instrumenty ludowe, takie jak heligonki, skrzypce czy basy. W zespole, prowadzonym przez panią Monikę Wałach, dzieci i młodzież uczą się śpiewu, gry na instrumentach ludowych oraz tradycji Beskidu Śląskiego, kultywowanej od pokoleń u zbiegu granic Polski, Czech i Słowacji. Tak bliskie sąsiedztwo tych narodów ukształtowało ostatecznie muzykę przez nich wykonywaną, którą prezentują w naszym kraju i poza jego granicami. Życzymy im, aby tradycja przez nich przekazywana była dumą tego regionu, z którego się wywodzą, a poprzez śpiew i muzykę ich urokliwa „Mała Ojczyzna” była, jak pisał w swoich publikacjach Stefan Starczewski, wybitny polonista i socjolog kultury: „Miejscem doniosłych doświadczeń i przeżyć osobistych jej mieszkańców, miejscem formowania się ich biografii (...)”

Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele Mała Jetelinka w naszym kościele

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 114 gości 

Logowanie