Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Sobota, 19 października 2019 roku        

Nasze przygotowania do Wielkanocy

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym to czas, który pomaga nam wejść w tajemnicę cierpienia i zbawczej śmierci Jezusa Chrystusa. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli wspólnotę modlitwy w naszym kościele; wybrali się na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta czy na EDK - Ekstremalną Drogę Krzyżową. Księdzu Wojciechowi dziękujemy za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne. Pięknym przeżyciem było Misterium Męki Pańskiej „Ślad losu” wyśpiewane przez scholę Verba Dei z Hałcnowa, czy koncert „Opowieść Wielkiego Tygodnia” w oparciu o teksty Romana Brandstaettera, który odbył się na zakończenie parafialnych rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez ojca Krzysztofa Czepirskiego, oblata z Katowic.
Od 1 do 3 kwietnia kościół był wypełniony dziećmi i młodzieżą, którzy uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez księdza Macieja Korneckiego.
W Wielką Środę o godz. 18.45 zostanie przedstawione w naszym kościele Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez członków Stowarzyszenia Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” i uczestników programu ASOS (Aktywizacji Społecznej Osób Starszych).
Zachęcamy wszystkich Parafian do duchowego przygotowania się do przeżycia Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przez przyjęcie sakramentu pokuty i pojednania. Niech udział w Triduum Sacrum będzie wyrazem naszej głębokiej wiary i umocnieniem całej wspólnoty parafialnej.

Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy Nasze przygotowania do Wielkanocy

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 63 gości 

Logowanie