Sobota, 17 listopada 2018 roku        

Różaniec świętego

W niedzielę poprzedzającą nasze październikowe nabożeństwa różańcowe gościł w naszej parafii ks. Jacek Pędziwiatr, redaktor diecezjalnego radia „Anioł Beskidów” i Bielsko-Żywieckiego „Gościa Niedzielnego”. W kazaniach przybliżył nam misyjną i medialną działalność o. Maksymiliana Kolbego. Przedstawił też historię różańca – niezwykłej obozowej relikwii, jaka ocalała po jego męczeńskiej śmierci w hitlerowskim obozie Auschwitz – i losy więźnia, który dzięki różańcowej modlitwie uratował swoje życie. Każdy z nas mógł uczcić tę relikwię, przywiezioną z kościoła św. Maksymiliana w Oświęcimiu i dotknąć swoim różańcem relikwiarza.
Wraz z ks. Jackiem Pędziwiatrem gościliśmy też redakcję naszego diecezjalnego dodatku „Gościa Niedzielnego”, która zachęcała parafian do czytelnictwa „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” przy specjalnym stoisku. Na wystawie fotograficznej można też było obejrzeć zdjęcia z „Gościa Niedzielnego”, przybliżające wybrane wydarzenia z pierwszych dwudziestu lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej.

wideo

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Logowanie