Dzień solidarności z poszkodowanymi

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych.

Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

W tej nadzwyczajnej sytuacji, odwołując się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, niedziela 25 lipca 2021 r. jest Dniem Solidarności z poszkodowanymi. W tym dniu będziemy w sposób szczególny modlić się w intencji ofiar i poszkodowanych w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy. Natomiast w kolejną niedzielę 1 sierpnia 2021 r. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

Środki finansowe ze zbiórki należy wpłacić na konto diecezjalnej Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem ULEWY lub w kasie Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00.

Z poważaniem
Ks. Robert Kurpios
Dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej