Ogłoszenia duszpasterskie

 • Przedostatnia niedziela miesiąca października obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynając jednocześnie Tydzień Misyjny. W naszej parafii za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Kucharskiego ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. W czasie każdej Mszy św. będzie głosił Słowo Boże; zaś po Mszy św. będzie można kupić kalendarz misyjny wspierając działalność Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.
 • Nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele.
 • W środę, 14 października Ks. Biskup Piotr Greger udzielił sakramentu bierzmowania grupie 72 młodzieży (72 osoby). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 • Liturgiczne obchody tygodnia:
  wtorek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera i patrona naszej diecezji
  czwartek – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.
  piątek – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.
 • W przyszłą niedzielę, 25 października, w kościołach, których data konsekracji nie jest dokładnie znana, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego.
 • Od 17 października 2020 r. weszły nowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego w kościołach. Miasto Bielsko-Biała znajduje się w strefie żółtej. W Kościołach może przebywać 1 osoba na 4m kw. W związku z tym w naszym kościele może przebywać podczas uroczystości religijnych i nabożeństw 140 osób, w wyznaczonych miejscach.
  Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek zakrywających usta i nos w czasie nabożeństw w kościele. Do Komunii św. przystępują w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę. Nie wolno gromadzić się wokół kościoła. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wszystkie szczegółowe informacje znajdziemy na stronie parafialnej.
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w domu są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu w zakrystii lub bezpośrednio u duszpasterzy.
 • Kancelaria parafialna jest nieczynna. Intencje mszalne na rok 2021 można zamówić telefonicznie w godzinach  urzędowania kancelarii. Pamiętajmy, aby wcześniej zarezerwować intencje jubileuszowe i rocznicowe. Potrzebne dokumenty i sprawy losowe można załatwiać poprzez kontakt z księdzem pełniącym w danym dniu dyżur. 
 • Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. przeznaczone na cele misyjne kościoła.  Za tydzień materialna ofiara będzie zbierana na potrzeby naszej świątyni.
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej parafialnej gazetki Credo.