Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2022 r.

Rozpoczął się w naszym mieście „Tydzień z Ewangelią”. Towarzyszy mu hasło „Twarzą w twarz z Bogiem”. 

Dzisiaj zapraszamy na koncert w naszym kościele o godz. 16.30 zatytułowany „Nasze korzenie”. Wystąpią: Józef Broda – śpiew i instrumenty pasterskie; Joanna Korpiela-Jatkowska – sopran; Urszula Mizia – wiolonczela; Janusz Kohut – fortepian; Waldemar Szczypior – puzon oraz młodzież biorąca udział w warsztatach/

Zapraszamy na piękne doświadczenie rekolekcji: „Twarzą w twarz z Bogiem” w parafii Św. Józefa na Złotych Łanach. Spotkania będą w każdy czwartek od 29 września do 24 listopada o godz. 19.00. Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi podczas spotkań. Ulotki z bliższymi informacjami znajdują się na stoliku z prasą katolicką.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej od poniedziałku do soboty (od 6.30 do wieczornego nabożeństwa). 

Modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00. 

Różaniec w intencji dzieci, młodzieży i rodzin odmawiamy w środę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Obchody liturgiczne tego tygodnia:

- we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera. 

- w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

- w czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

- w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. 

- w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W sobotę, 1 października przypada pierwsza sobota miesiąca i rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Czuwanie Fatimskie rozpocznie się w tym dniu o godz. 17.00 (medytacja; modlitwa różańcowa o godz. 17.30).

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzamy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich wcześniej zgłosić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Mszy św. przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Za tydzień materialna składka będzie zbierana na Seminarium Duchowne.

W kancelarii parafialnej możemy zamawiać intencje mszalne na 2023 r. Pamiętajmy, aby wcześniej zamówić intencje jubileuszowe, rocznicowe, na których terminach nam bardzo zależy. 

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich i naszej parafialnej gazetki CREDO.