Ogłoszenia duszpasterskie

 

Rozpoczęliśmy okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 15.00.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach, które przygotują nas do przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku będą o godz. 18.00 (w I. piątek o godz. 16.30); zaś w sobotę o godz. 7.00. W tym roku towarzyszyć nam będzie postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będzie od poniedziałku do soboty (od 6.30 do wieczornego nabożeństwa). 

Modlitewne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w kościele we wtorek o godz. 19.00; zaś o godz. 19.30 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

Modlitwa różańcowa w intencji dzieci, młodzieży i rodzin rozpocznie się w naszym kościele w środę o godz. 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

- w środę – święto św. Andrzeja, apostoła.

- w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele.

W I. piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00; o godz. 8.45 rozpoczną się godzinki ku czci NSPJ; zaś po nabożeństwie przebłagalno-dziękczynnym pragniemy się spotkać w sali na plebanii.

Spowiedź św. dla dzieci rozpocznie się o godz. 16.00; zaś o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i rodzin. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej Nr 2. W tym dniu dzieci i rodzice otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej. W naszej wspólnocie będziemy gościć od piątku do niedzieli ks. Krzysztofa Łytkowskiego, ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Św. Wincentego a’ Paulo.

W I. sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP. 

Odwiedziny chorych i starszych parafian prosimy zgłosić w zakrystii, w kancelarii lub bezpośrednio u duszpasterzy. Zadbajmy o to, aby nasi bliscy z rodziny czy sąsiedztwa przyjęli w adwentowym czasie święte sakramenty.

Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Mszy św. przeznaczone na ogrzewanie obiektów kościelnych. Za tydzień materialna składka będzie zbierana na potrzeby naszego kościoła; zaś przed kościołem ofiarą do puszek będziemy wspierać Kościół na Wschodzie.

Kandydatów do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 3; Szkoły Dwujęzycznej im. Kopalińskiego i Szkoły Anglojęzycznej Europejczyk zapraszamy w niedzielę, 4 grudnia na Mszę św. o godz. 16.00. Dzieci otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich i naszej parafialnej gazetki CREDO. 

W zakrystii lub w kaplicy MB Częstochowskiej można zakupić opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Wspieramy w ten sposób działalność charytatywną parafii i Caritas Polska.