Tydzień misyjny

Trwa Tydzień Misyjny - zachęcamy w tych dniach do modlitwy różańcowej w intencji misji w kościele codziennie o godz. 17.30 lub w rodzinach.
W niedzielę, 25 października będziemy gościć w naszej parafii ks. Grzegorza Kucharskiego, prowincjała Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Na każdej Mszy św, wygłosi Słowo Boże; zaś po Mszy św. będzie można zakupić kalendarz misyjny wspierają działalność SMA.

Nasza parafia wspiera działalność polskich misjonarzy. W czasie wakacji z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących błogosławiliśmy samochody.  Przekazaliśmy ofiarę 2000,00 zł.  na środki transportu dla polskich misjonarzy.

Co roku z okazji Białego Tygodnia dzieci komunijne wspierają  Papieskie Dzieło  Misyjne Dzieci. Uroczystości komunijne przeżywaliśmy w naszej parafii we wrześniu. Ofiary zbierane na mszach św. wieczornych przekazaliśmy na ten cel.  W ten sposób włączyliśmy się w niesienie pomocy dzieciom w krajach misyjnych. Na ten cel przekazaliśmy w tym roku 1000,00 zł.

Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy i ofiary przeznaczone na cele misyjne.